Kuchnie na wymiar

Matowe i błyszczące

Produkcja Mebli Kuchennych na Wymiar

Dzięki 30 letniemu doświadczeniu w zakresie produkcji mebli, tworzymy przemyślane i solidne projekty, które będą ozdobą każdej kuchni na lata. 

Skontaktuj się z nami


Telefon: 14 612 27 76                                        E-mail: meble-bochnia@wp.pl  

 

Ponad 200 realizacji

 

 Meble kuchenne na połysk lub mat

 

Wybierając szafki kuchenne i łazienkowe, już wiesz, że musisz rozważyć materiały, rozmiary szafek, kolory farb i bejc oraz styl. Ale co z połyskiem szafki lub wykończeniem? Czy zastanawiałeś się, czy wybierzesz płaskie, matowe szafki lub błyszczące szafki o wysokim połysku?

Bez względu na materiał, z którego wykonane są szafki, masz do wyboru wykończenie błyszczące lub matowe dla produktu końcowego. Jaki połysk należy wybrać dla swoich szafek, początkowo wydaje się banalną decyzją opartą wyłącznie na estetyce.

Ale połysk szafek może nie tylko dramatycznie wpłynąć na wygląd kuchni i łazienek, ale także na to, jak dobrze funkcjonują szafki i na ile będą trwałe. Plus ilość sprzątania, której będą potrzebować. Porównujemy i kontrastujemy płaskie, matowe powierzchnie z błyszczącymi powierzchniami o wysokim połysku.

Przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych decyzji dotyczących połysku naszych szafek kuchennych i łazienkowych, dobrze jest zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich. W ten sposób możemy podjąć świadomą decyzję i przygotować się do wymogów czyszczenia i konserwacji naszego wyboru.

Meble drewniane

Meble lakierowane mat

Meble lakierowane połysk

Matowe Meble Kuchenne

 

Chociaż zarówno matowe, jak i błyszczące szafki są klasycznymi wyborami, które były używane w nowych domach od dziesięcioleci, płaskie, matowe szafki i blaty do tego celu stały się teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek. Projektanci uważają, że szafki matowe są eleganckie i nowoczesne, ale można je stosować w każdej przestrzeni stylistycznej. Jak na ironię, błyszczące szafki są również znakiem współczesnej kuchni lub łazienki. Bardzo popularne stały się również szafki matowe w Europie, gdzie błyszczące szafki dominują na rynku od wielu lat.

 

 

Powierzchnia o matowym wykończeniu pochłania światło, a nie odbija światła. Powoduje to bardziej stonowany wygląd. Ponieważ fronty szafek o matowym wykończeniu nie odbijają światła, nie pomogą one zwiększyć przestrzeni, jeśli to właśnie próbujesz osiągnąć.

 

Ten brak odbicia światła pozwala matowym szafkom lepiej ukryć smugi, zadrapania i plamy niż powierzchnie błyszczące. Nie oznacza to, że nie będą widoczne żadne odciski palców ani znaki, oznacza to po prostu, że ich nie widzisz.

 

Głównym wyjątkiem od tej reguły są tłuste lub tłuste odciski palców, smugi lub plamy. Jak wiadomo, smary i oleje są często stosowane w kuchniach i łazienkach. Ponieważ tłuszcz i olej są z natury błyszczące, wyróżniają się na kontrastowej płaskiej, matowej powierzchni. Innymi słowy, oleiste smugi są łatwe do zauważenia na matowych szafkach.

 

 

Kolejną wadą szaf matowych jest to, że czyszczenie tych matowych wykończeń nie jest zazwyczaj tak łatwe lub proste, jak czyszczenie gładkich, gładkich błyszczących powierzchni.

 

Chociaż prawdą jest, że większość smug, zadrapań i innych niedoskonałości może nie pojawić się tak łatwo na matowych powierzchniach, te niedoskonałości mogą być trudniejsze do usunięcia, gdy się pojawią.

 

Niektóre matowe powierzchnie mają również teksturę, która może trzymać się brudu, co czyni je jeszcze trudniejszymi do czyszczenia. Aby ułatwić czyszczenie matowych powierzchni, wybierz materiały, które mają gładkie matowe wykończenie.

 

Niezależnie od tego, czy matowa powierzchnia jest teksturowana czy gładka, czyszczenie tłustych odcisków palców lub rozmazywanie matowych wykończeń może być trudne do wykonania bez pozostawiania smug z tyłu. Matowe wykończenie może nawet wchłonąć tłustą plamę, utrudniając całkowite wyeliminowanie. Pamiętaj, aby zapytać producentów mebli o zalecenia dotyczące środków i technik czyszczenia.

 

Podczas gdy literatura i zdrowy rozsądek mówią, że wykończenia matowe nie pokazują tak dużo brudu, wielu właścicieli domów, którzy komentowali na różnych forach internetowych, czuje, że jest odwrotnie. Mówią, że muszą czyścić swoje matowe szafki częściej, niż musiały czyścić swoje poprzednie, błyszczące szafki.

Kuchnie Lakierowane Wysoki Połysk

 

Szafki o wysokim połysku są bardziej odpowiednie do nowoczesnych i przejściowych kuchni i łazienek, zwłaszcza jeśli mają płaskie fronty szafek.

 

Wykończenie o wysokim połysku odbija światło i świetnie nadaje się do wprowadzania światła do mniejszej przestrzeni, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. Dotyczy to zwłaszcza białych błyszczących szafek.

 

Światło odbija się także od ciemnych, błyszczących szafek. Jeśli zastanawiasz się nad ciemnym kolorem szafy, ciemna, błyszcząca obudowa może być dobrym wyborem, jeśli masz małą kuchnię lub łazienkę. Te błyszczące ciemne szafki nie pochłaniają światła tak łatwo, jak ciemne szafki z matowym blatem, więc Twój pokój nie będzie wyglądał tak ciemno z ciemnymi, błyszczącymi szafkami.

 

 

Jasne i ciemne kolory w kuchni lub łazience mogą być odzwierciedlone w błyszczących szafkach, zwłaszcza błyszczących szafkach oświetleniowych. Odbicie kolorów może nieznacznie zmienić wygląd koloru błyszczących szafek.

 

Ponieważ błyszczące szafki odbijają tak dużo światła, odciski palców, brud i zarysowania są o wiele bardziej zauważalne niż na szafkach matowych. Ciemne, błyszczące szafki pokazują więcej brudu i niedoskonałości niż białe lub jasne błyszczące szafki.

 

Zaletą szafek o wysokim połysku jest fakt, że są one bardzo łatwe do czyszczenia, więc te bardziej zauważalne odciski palców i smugi mogą nie być dla Ciebie dużym problemem, ponieważ możesz się ich łatwo pozbyć. Łatwe do czyszczenia szafki są zdecydowanie korzystne, jeśli masz małe dzieci lub bałagan małżonka. Zazwyczaj do czyszczenia frontów szafki można użyć miękkiej miękkiej ściereczki.

Chociaż błyszczące szafki na ogół wykazują więcej smug i znaków niż szafki matowe, tłuste i tłuste ślady i smugi są mniej widoczne w błyszczących szafkach. Ponieważ smugi oleju i błyszczące szafki są błyszczące, oleiste smugi mieszają się lepiej i są mniej widoczne na błyszczących szafkach.

Po usłyszeniu, że zarówno matowe, jak i błyszczące szafki mają swoje wady i zalety, możesz nie być pewien, co wybrać.

 

Skontaktuj się z nami


 

Telefon: 14 612 27 76                                        E-mail: meble-bochnia@wp.pl                              Adres: 32-700 Bochnia, Murowianka 20

 

Wyślij zapytanie


4 + 1 =